Informacja Turystyczna

ul. Kolejowa 1

78-500 Drawsko Pomorskie

 

tel. tel. 94 363 25 03
 

informacjaturystyczna@drawsko.pl

m.lukasz@drawsko.pl

HOME

Perła w koronie polskich krajobrazów, Zachodniopomorskie, Pomerania.

Ukształtowanie terenu, przepastne lasy, liczne jeziora i rzeki. Naturalne ostoje zwierzyny, kraina ŻURAWIA. Małe zaludnienie, duże obszary eksploatowane rolniczo w tym wiele w formie rolnictwa ekologicznego. Nieliczne malowniczo położone miasteczka, odległe wsie, rozrzucona zabudowa kolonijna. Wszystko powyższe powoduje, że nie braknie wędrowcowi wrażeń. Wędrówka przez Pomeranię to ciągłe łowienie widoków, ledwie w lusterku samochodu zniknie urokliwe jezioro, ledwie przeturlamy się zachwyceni krajobrazem przez sosnowy pachnący, wygrzany w słońcu las, by na chwilę zapaść w mroczny świerkowy zagajnik zaraz potem przejmie nas płynnie bukowa  pogarbiona pagórkami, pocięta jarami kolorowa ostoja przyrody .

Spotkamy licznych przedstawicieli ptasiego świata w tym okazy z samiutkiej góry ptasiej arystokracji; orła dumnego. Żuraw to niewątpliwie ptasi gospodarz tej krainy, będzie nieodłącznym towarzyszem oglądanych przez nas widoków.

Sarny, jelenie, tu i ówdzie daniel. Żubr dostojny, przemykający lis,  szczęściarz może nawet dostrzeże wilka który upodobał sobie tą krainę. Drugim  gospodarzy tej krainy jest niewątpliwie bóbr, ślady rządów jego licznej populacji spotkamy w wielu miejscach.

Dwa Parki Narodowe, liczne Parki Krajobrazowe, ostoje zwierzyny, obszary chronionej przyrody, rezerwaty przyrody. Wszystko to czeka na Was.

Pomerania to kraina wody, wybrzeże Bałtyku, Zalew Szczeciński, liczne pojezierza, niemała ilość spławnych rzek, tysiące strumieni i strumyków. Urokliwe oczka wodne, piękne w swojej surowości bagna i rozlewiska. Raj dla rekreacji wodnej, a jednocześnie miejsca w których w ciszy, bez zgiełku i hałasu można oddawać się przyjemności żeglowania, spływów rzekami, działań survivalowych, marszów i gier przeprawowych czy zwykłej spokojnej wędrówki wśród tych wszystkich „wrażeń” otaczających nas dookoła. Z każdej strony wędrowiec „atakowany” jest niezliczoną ilością wrażeń, widoków, odgłosów. Pomerania to miejsca szczególne. Warte poznania, ale też warte zachowania. Pamiętaj zatem wędrowcze, cokolwiek robisz, rób tak byś nie szkodził temu co Ciebie tu otacza.

 

Portal internetowy wykonany przez Gminę Drawsko Pomorskiewspółpraca:              

Script logo ARNEV - Kreacja Wizerunku